Bemutatkozik a Váci Baptista Ifjúság

Tóth Krisztián és Tóthné Csáki Noémi, 2015. december 18. péntek

Hálásak vagyunk Istennek azért, hogy különbözőek és sokszínűek lehetünk, de Krisztusban még is egyek. Nem egyszerű feladat bemutatni az ifinket, mégis megpróbáljuk pár rövid mondatban elmondani, kik is vagyunk mi...

vaciifi.jpg

...mi történt velünk az elmúlt évben, és hogy mit várunk a jövőtől. Akik vagyunk: életkorunk 14- től 30 felettig terjed. Középiskolába, egyetemre vagy dolgozni járunk. Szüleinkkel, egyedül vagy a házastársunkkal élünk.

Több éve Istennel járók, friss megtértek vagy még csak keresők. Van ifitagunk Afganisztánban és Angliában, illetve többen éltek 2015-ben az USAban, Németországban vagy épp Franciaországban. 2015-ben is sokat kaphattunk Istentől: tanítások formájában lelkészeinktől, vendéglelkészektől vagy gyülekezetünk egy-egy tagjától. Ifialkalmainkon volt dicsőítés, beszélgetés, ima, teaház, csocsó és pingpong, játék, sütögetős kerti parti, filmklub. Voltunk vendégségben Gödöllőn és Tahitótfaluban, ahonnét nálunk is látogatást tettek.

Sok formában szolgálhattuk Istenünket: segítettünk gyülekezetünk gyerektáborában, konferenciát szerveztünk, nagypénteken evangelizáltunk városunk főterén, szolgáltunk a Duna Tv húsvéti és pünkösdi műsorában, részt vettünk véradáson egy szívbillentyűműtétre váró néni érdekében, segítettünk a gyülekezetünk vonzáskörzetébe tartozó embereknek költözni, házat felújítani. A jövőben: továbbra is Isten akaratát keressük, hogy hol akar minket használni. Célunk, hogy gyülekezetünk fiataljai valódi, élő kapcsolatba kerüljenek és maradjanak Istennel; hogy megtanuljanak növekedni; hogy lehetőségük legyen szolgálni. És mindezt egy valódi közösségben szeretnénk megélni. 

Az ifitagok miért szeretik a váci ifit?

„Azért, mert minden tagja páratlan.” Csáki Dotti

„Mert értékes emberek járnak ide.” Győri Márton

„Mert jó fej az egész csapat.” Bahor Ábel

„Mert mindenki vevő a jó humorra.” Temesi Erik

„Mert itt nem rajtam, hanem velem nevetnek.” Győri Erik

„Mert olyan közösséget alkotunk, ahol a sikereket meg az élményeket nem like-ban mérik, és mindenki önmaga lehet, a valódi arcát mutathatja.” Kiss László

„Számomra az ifjúság biztonság. Mindig mosolyt tud az arcomra csalni. Az ifjúsági órákra nem azért megyünk, mert kötelező, hanem mert szeretjük. Önfeledt játék, beszélgetés, nevetés, dicsőítés. Az ifjúság elég sokoldalú: van csillagász, mókamester, pingpongbajnok, zenész, költő is. Úgy összességében egy »mindentudó« ifjúság vagyunk.” Rottek Réka

Impresszum

Országos Központi Iroda címe
1068 Budapest VI., Benczúr u. 31. 

Nyitvatartás
Hétfőtől csütörtökig: 9–16 óráig
Személyes találkozáshoz fontos az időpont előzetes egyeztetése.

Telefonszámok
(+36) 1/352-9993
(+36) 1/343-0618
(+36) 20/886-0000 (baptifon)

Fax: (+36) 1/352-9707/103

E-mail
baptist@baptist.hu

Az egyház adószáma
19818513-2-42 

További adatok (számlaszám...)